Огляд тканин для штор
Штори є невід'ємною частиною інтер'єру. Сучасні рішення у вигляді жалюзі або рулонних штор не замінять затишку, який створюють класичні штори. Сьогодні ринок пропонує достаток різних готових моделей, але не завжди можна підібрати підходящий і за смаком, і за розміром варіант. Значить шити. А для початку вирушаємо в пошуках потрібного матеріалу.
Якщо ви ніколи не стикалися з купівлею штор, то готуйтеся не тільки до достатку кольорів, забарвлень, матеріалів, а й до нових назв і термінів.
НАТУРАЛЬНІ ТКАНИНИ
Особливістю тканин з натуральних матеріалів є те, що вони завжди мають дуже вишуканий вигляд і створюють особливу ауру в приміщенні. Такі матеріали досить універсальні і можуть використовуватися для створення штор у будь-якій кімнаті. Серед найпопулярніших:
- шовк;
- велюр;
- шерсть;
- бавовна і льон;
- віскоза.
Блекаут
Велику групу шторних тканин об'єднує назва блекаут. Виконані з різних матеріалів, різними типами плетіння вони всі мають властивість повністю затримувати світло. Це досягається не тільки підвищенням щільності, навіть порівняно тонкі й легкі тканини є блекаут завдяки вплетенню спеціальної чорної нитки. При цьому це ніяк не позначається на забарвленні. Серед них тканини не тільки темних тонів, а й світлі з яскравою кольоровою гамою.
Жакардовий блекаут являє собою особливий вид портьєрних тканин. Складне плетіння жакард дає змогу створити не тільки рельєфний малюнок, а й виконати його волокнами різних кольорів і відтінків. Технологія виготовлення цієї тканини заснована на переплетенні понад 24 різних ниток.
Блекаут рогожка має лицьову і виворітну поверхню. Зовнішня частина з рівною текстурою виконана щільними товстими нитками. Зі зворотного боку другим шаром йде тканина під атлас, яка не тільки має оригінальний вигляд, але і є додатковим захистом від сонячних променів.
Штори з оксамиту в класичному вигляді однотонні, їхня оригінальна текстура не вимагає додаткових малюнків і прикрас.
Серед однотонних тканин можна вибрати канвас. Це міцний стійкий до вигоряння і механічних пошкоджень матеріал, має чудовий вигляд у якості штор. Двошарова тканина з обов'язковим використанням натуральних матеріалів просочується тефлоном або воском, використовувалася як альтернатива парусині. Зараз з канвасу роблять взуття, сумки, одяг, застосовують для оббивки меблів і в нашому випадку, звичайно ж пошиття портьєр.
Штори з сатину зовні легко сплутати з шовковими. Спочатку сатин був виключно бавовняною тканиною. Завдяки особливому плетінню тканина має характерний блиск. Сатинове переплетення поліефірного волокна дало появу новому виду тканини - сатену (сатинет). Сатен може бути гладкий, а може мати рельєфну структуру. Такі тканини ще називають жакардовим сатеном.
Тонка тканина софт з бархатистою поверхнею чудово підійде для створення особливого домашнього затишку. Софт належить до сучасних тканин, виготовляється із синтетичних волокон поліестеру.
Як портьєрний матеріал можна зустріти замшу. Це текстиль, який візуально нагадує натуральну шкіряну замшу. Текстильна замша може мати ткану основу з бавовни або мікрофібрових ниток, яка просочується спеціальним складом. Також може бути і неткана основа, виконана пресуванням синтетичних матеріалів. Зверху наноситься подрібнена нитка, що створює ефект замшевої поверхні. Замшеві портьєри однотонні, створять особливу вишуканість вашому інтер'єру.
Незважаючи на те, що тканину мокрий шовк виготовляють із синтетичних матеріалів, це доволі ніжний матеріал, який потребує особливого догляду. Але відмовитися від його покупки важко. Оксамитова матова поверхня надає унікальний ефект мокрої тканини. Виглядає стильно й елегантно. Серед видів мокрого шовку на ринку зустрінете китайський, японський шовк, шармез, дюпон, фай шовковий.
Тонкі туго скручені нитки в полотняному переплетенні характерні для тканини тафта. Як натуральні матеріали для тафти використовується шовк або бавовна, також можуть застосовуватися штучні волокна з віскози або поліестеру (ацетату). Можливий мікс з натуральних і штучних складових.
У сучасних тканинах активно використовується синтетична блискуча нитка люрекс. Вона надає навіть недорогим матеріалам розкішного вигляду.
Крім перерахованих штор є величезна кількість штор економ класу. Яскраві кольори на тканині з поліестеру не вигорять з часом і не злиняють при пранні. Ця тканина шириною півтора метра з обробленими краями. Вона потребує мінімального додаткового доопрацювання. З пошиттям штор з цього матеріалу легко впорається і не професіонал.
Це лише частина асортименту сучасного ринку портьєрних тканин. Більш детальну інформацію Якщо ви отримали загальне уявлення про те, що на вас чекає в найближчому салоні штор, . Вдалих покупок!